Timof i cisi wspólnicy

Joe Sacco

Joe Sacco, jeden z czołowych światowych rysowników komiksów, nazywany jest często twórcą komiksu wojennoreportażowego. Jest autorem między innymi książek: Palestyna, za którą otrzymał nagrodę American Book Award, i Strefa bezpieczeństwa Goražde - ta druga zdobyła nagrodę Eisnera oraz została uznana za ważną książkę (Notable Book) przez „New York Timesa” i za najlepszy komiks roku 2000 przez magazyn „Time”. Książki Joego Sacco wydano już w czternastu językach. Reportażowe komiksy jego autorstwa ukazywały się w magazynach „Details”, „New York Times Magazine”, „Time” i „Harper’s”. Joe Sacco mieszka w Portlandzie w amerykańskim stanie Oregon.

Krytycy o Joem Sacco

„Genialne, przeszywające reportaże wojenne Joego Sacco to książki, które wytyczają niezwykle sugestywne terytorium... Sacco pokazuje nam, jak wiele rzeczy kluczowych dla naszego życia może się zmieścić w jednej książce”.

—THE NEW YORK TIMES BOOK REVIEW

„To, czym się zajmuje, praktycznie nie ma precedensu... Sacco jest dosłownie jedyny w swoim rodzaju”.

—THE NEW YORK REVIEW OF BOOKS

„Wciągające arcydzieło, które udowadnia całemu światu, jak poczesne miejsce zajmuje sekwencyjna sztuka obrazkowa w rejestrowaniu nowożytnej historii”.

—„THE WASHINGTON POST” o STREFIE BEZPIECZEŃSTWA GORAŽDE

Wydane publikacje